Svetoznámy gitarista vystúpi v piatok na podujatí Virtuózi V4+ Slovinsko

Virtuózi V4+ Slovinsko na Dvojke pokračuje v piatok večer so svetovými hviezdami a najväčšími mladými talentami piatich národností. V prvom medzinárodnom semifinále súťaže talentov klasickej hudby môžu diváci sledovať hudobné súboje a zistiť, kto bude reprezentovať svoju krajinu vo finále. O 20:10 sa na Dvojke uskutoční aj prekvapenie.

V medzinárodnej šou súťažia štyri slovenské talenty: huslistka Nina Bočkajová (13), akordeonista Mário Gecašek (17), klavirista Kamil Kulich (15) a hráčka na zobcovú flautu Klára Valentovičová (11). V prvom semifinále budú súťažiť Mário a Nina.

Mário Gecašek

Do medzinárodného kola Virtuózi V4+ Slovinsko sa kvalifikovalo celkovo dvadsať talentov z piatich krajín. V nasledujúcich dvoch semifinále sa pred porotu postaví desať a desať mladých virtuózov. Podľa nového pravidla budú proti sebe súťažiť hudobné nádeje z tej istej krajiny, pričom o ich postupe rozhodne porota v tajnom hlasovaní.

Nina Bočkajová

V piatok večer sa bude vysielať medzinárodná súťaž talentov Virtuózi V4+, v ktorej účinkujú svetové hviezdy a zázračné deti z piatich krajín. V prvej medzinárodnej súťaži talentov klasickej hudby na svete môžu diváci sledovať hudobné duely, aby zistili, kto bude reprezentovať jednotlivé krajiny vo finále.  Počas šou predvedú svoj talent na pódiu dvaja mladí hudobníci klasickej hudby z každej zúčastnenej krajiny – súťažiaci pochádzajú zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovinska. O tom, ktorý z mladých duelantov postúpi do finále, rozhodne medzinárodná porota, v ktorej budú svetové hviezdy, ako napríklad chorvátsky violončelista HAUSER, ktorý má desiatky miliónov fanúšikov, Erika Miklósa, svetoznáma sopranistka, americký dirigent Steven Mercurio, Gabriela Rachidi, riaditeľka Hudobného festivalu Český Krumlov, svetoznámy producent Harvey Goldsmith a klasický gitarista Pablo Sáinz Villegas.

Pablo Sáinz Villegas

Pablo Sáinz Villegas, ktorý je vo svojej vlasti známy ako duša španielskej gitary, oslní publikum aj špeciálnym extra virtuóznym vystúpením. Gitaristu, ktorý absolvoval turné po viac ako 40 krajinách a bol pozvaný hrať s Berlínskou, Izraelskou a Losangeleskou filharmóniou, bude v piatkovom medzinárodnom semifinále sprevádzať Budafok Dohnányi Orchestra.

Víťazi hlavných cien z piatich krajín získajú hrubú odmenu 10 000 eur a možnosť vystúpiť s maestrom Plácidom Domingom 4. marca 2023 v Budapešti na MVM Dome.

Spoločnosť HUNGAROTON ponúkla piatim výhercom hlavných cien spoločnú nahrávku.

Víťaz ceny Best of Talents Award bude mať možnosť vystúpiť so svetovou hviezdou vďaka spoločnosti HAUSER Virtuosos Talent Management, ktorú spoluzaložili HAUSER a Harvey Goldsmith.

Každý zo strieborných medailistov získa porcelánové husle Hollóházi a koncert so Symfonickým orchestrom Maďarského rozhlasu vo Veľkej sále Lisztovej akadémie.

Prvé medzinárodné semifinále súťaže Virtuóziozi V4+ Slovinsko, ktoré uvidíte súčasne v piatich krajinách, môžete na Slovensku sledovať v piatok na Dvojke od 20:10.

Producent: Mariann Peller

If you liked the article please share it with others!